Vyberte stránku

Za těch pár let „osobnostního rozvoje“ jsem nasával postřehy, životní zkušenosti či chcete-li moudrost od spousty lidí. A v dnešní době se s kouči a seberozvojovými pomocníky roztrhnul pytel. O to těžší je si vybrat toho, kdo vám sedne…

Mezi těmi všemi mám 3 favority, kteří mi něco dali, i po pár letech se mi „neomrzeli“ a považuji je za autentické osobnosti.

Pavel Moric

Pavel má unikátní dar podávat i hluboká témata s lehkostí a humorem. Zároveň umí svými nabídkami k zamyšlení zasáhnout citlivá místa. Dělá to však s elegantní citlivostí a respektem.

Spoustu jeho know-how můžete nasát ve videích především z přednášek v rámci cyklu Cesta úspěšných.

Pavel je sedminásobný mistr ČR v karate a trenér mistrů ČR v karate. Zakladatel a majitel klubu Karate Vision.

Já jsem před pár lety absolvoval dva jednodenní workshopy a několik večerních (z nich jsou většinou záznamy na Youtube). Zvláště ty celodenní stály za to, tzn. byl tam prostor prožít si pocit na základě reálné akce.

Peter Urbanec

Peter je kouč a mentor, v jehož repertoáru byly původně především prodejní dovednosti. Je otcem tří dospělých dětí. Před pár lety se o své životní zkušenosti začal dělit s širším publikem. Podobně jako Pavel má i Peter několik výborných vystoupení na Yotutube projektu Cesta úspěšných. Velmi se mi líbí Peterovo motto: „Nepřejme si, aby to bylo lehčí. Pracujme na tom, abychom byli silnější.“

Peter má několik desítek let zkušeností s školením a mentoringem prodejních týmů a ve svém domovském Liptovském Jánu (Slovensko) provozuje penzion, kde se koná většina živých akcí, tzn. kempů. Absolvoval jsem dva víkendové kempy a byl jsem spokojen.

Pokud chcete průběžný přísun inspirace, resp. impulzů k zamyšlení a akci, můžete vyzkoušet Klub Petera Urbance, kde Peter každý týden publikuje cca 5minutové video – tzv. „nakopávačku“.

Mark Dzirasa

Mark je velmi živý a spontánní spíkr. Poprvé jsem ho naživo zažil na celodenním semináři o typologiích osobnosti.  Seminář mi sednul, ačkoliv je Mark přesně opačný typ osobnosti, než jsem já. Má prostě své charisma. Na seminářích pro veřejnost je naplno sám sebou a tedy často „mimo čas a prostor“ – to znamená, že velká část programu a sdělení plyne bez přesné osnovy a semináře často končí o nějakou tu hodinu později, než je v programu napsáno😊.

Mnohé pohledy na fungování světa v Markově pojetí se už někomu mohou zdát trochu „alternativní“. Pro mě byl Mark jedním z prvních lidí, kteří zpochybnili moji představu o „fungování světa“.  Mnohé myšlenky a Markovy životní zkušenosti můžete také nasát z jeho knih (formou rozhovoru) 21 dnů a Cesty poznání. Určitě doporučuji začít tou první.